2026. június 24
A Milánót és környékét sújtó rendkívüli hőhullám komoly problémákat okozott az elektromos hálózatban. Június 22-én, hétfőn a magas hőmérséklet és a légkondicionálók tömeges használata olyan mértékben növelte az energiafogyasztást, hogy több városrészben és környező településen áramszünetek alakultak ki. A fennakadások nemcsak lakóépületeket érintettek, hanem a közigazgatás működését is megzavarták. A helyzet súlyosságát jól mutatja, hogy Milánóban mintegy húsz lift állt le, míg San Giuliano Milanese városában egyes területeken napokon át tartó áramszünettel kellett szembenézniük a lakóknak, írja a WIKIMILANO.