A kép csak illusztráció (Forrás: Pixabay)
Még mielőtt keresésre adnánk a fejünket nem árt, ha találunk egy megbízható kalkulátort. Fontos, hogy gyors és kényelmes ügyintézést bonyolíthassunk le, hiszen mindenkinek drága az ideje. Lényeges, hogy több biztosító ajánlata is elérhető legyen és azonnal el tudjuk indítani a biztosításkötést. A kedvezmények mértéke sem elhanyagolható, hiszen mindenki szeretné a költségeit csökkenteni.
Hogyan lássunk neki a keresgélésnek?
A kalkulátor oldalak közül keressük meg azt, amelyiket a legkönnyebben tudjuk kezelni. Fontos, hogy egy jól átlátható oldal legyen, ami végig vezet bennünket a teljes folyamaton és nem kell semmit sem külön keresgélnünk. A Biztoshely kötelező biztosítás kalkulátor használata is ilyen egyszerű.
Mi a legfontosabb?
Készítsük elő a gépjármű iratait hiszen enélkül lehetetlenség lesz megkötni a legjobb biztosítást. Személygépjárművekre, tehergépjárművekre és még számtalan más járműre lehet biztosítást kötni, de nem mindegyik oldalon. Keressük meg azt a lehetőséget, ami számunkra is ideális. Az oldalon legyen egy tájékoztató is, ami szintén segíthet bennünket abban, hogy minél könnyebben végig tudjunk menni a teljes folyamaton. Most megnézünk pár olyan kérdéskört, ami esetleg segíthet megérteni, hogy a biztosításkötésnél mi mit takar.
Nem árt, ha tisztában vagyunk az éves biztosítási tarifával
A végösszeget nagyon sok minden fogja befolyásolni. A gépjármű márkája után a teljesítmény lesz a legfontosabb, de a gépjármű kora is nagyban emelheti az árat. Minél idősebb egy autó, annál magasabb biztosítási díj társul hozzá Díjkalkuláció során a rendszer azt is figyelembe veszi, milyen korú személy kíván biztosítást kötni.
Díjcsökkentő tételek
Amennyiben valaki nyugdíjas, akkor kedvezőbb áron tud majd biztosítást kötni. A köztisztviselők és a közalkalmazottak, valamint a családosok is választhatnak a kötelező mellé casco-, vagy akár lakásbiztosítást. Ezekkel a tételekkel is minimalizálhatjuk a kiadásunkat.
Ki az, aki biztosan nem fog kedvezményt kapni?
Baleset okozása esetén az üzembentartó nem fog tudni élni a kedvezménnyel, mert a díjat a bonus-malus rendszer alapján számítja ki a kalkulátor. Viszont, ha balesetmentesen közlekedtünk, akkor azért kedvezmény jár. Minden kezdő üzembentartó egyre feljebb lépked majd a fokozatokon. A00-ról indul és minden egyes időszakban egyre feljebb fog lépni és ezzel együtt fognak csökkenni a díjak, hiszen díjkedvezményt adnak. Arra azonban nagyon kell figyelni, hogy ne okozzunk balesetet.
Sokan nem tudják, hogy mi az a fedezetlenségi díj és a biztosítási adó
2012 óta minden kgfb mellé adót is kell fizetnünk. Minden esetben 23 százalékos adóval kell számolnunk és a hatóság részére a biztosító társaság fogja kifizetni ezt a díjat.
A fedezetlenségi díj a vásárlás és a biztosítás kötése között eltelt időszakra vonatkozik. Figyeljünk oda, hogy vásárlás után akár azonnal kössük meg a biztosítást, hogy még véletlenül se szaladjunk bele ebbe a helyzetbe. Elképzelhető, hogy nem fizetjük rendesen a díjat, esetleg elfeledkeztünk róla, de ennek nagy ára lesz. Meg fog szűnni a biztosításunk.
Igyekezzünk a legkörültekintőbben megválasztani a kalkulátor oldalt, mert láthatjuk, hogy nagyon sok mindenre oda kell figyelni. Egy jó kalkulátor azonban segíteni fog nekünk ebben, az elsőre talán bonyolultnak tűnő folyamatban.
A nyitokép csak illusztráció, forrás: Rico Löb képe a Pixabay -en.
Szponzorált tartalom - Hirdetés (x)