Skip to main content

A digitális valuták egyre nagyobb szerepet játszanak a gazdaságban, hiszen egyre több embert vonzanak, illetve hatalmas mennyiségű tőke áramlik folyamatosan a kriptopiacra a befektetőknek köszönhetően, aminek egy részével folyamatos, aktív kereskedés folyik. 

Az Apraemio kriptovaluta projekt eltér az eddig ismertektől, leginkább azáltal, hogy kézzelfogható, valós aranyfedezetet tud felmutatni a tokenek mögött, aminek számos pozitív hatása van.

Alapelvek és célkitűzések

A projekt alapját az a gondolat képezi, hogy az arany, mint évszázadokon át stabil, értékőrző eszköz, egyesíthető a blokklánc technológia rugalmasságával és átláthatóságával.

A tokenek mögött ténylegesen létező, biztonságos raktárakban tárolt arany áll. Ez nem csupán a stabil érték megteremtését biztosítja a kriptovaluta piacon, hanem védelmet nyújt a volatilitással szemben is.

A felhasználók pénzügyi igényeinek minél teljeskörűbb kielégítése csupán egyik fele a projekt célkitűzéseinek. Fontosnak tartják azt is, hogy a feltárások és a kitermelés során környezetbarát megoldásokat alkalmazzanak. A bányászat a tekintélyes nyersanyagkészlettel rendelkező Mali területén folyik.

A blokklánc technológia előnyei

A kriptovaluták esetében alkalmazott blokklánc technológia számos pozitívumot kínál a befektetők és a kereskedő számára. A tranzakciók átláthatósága biztosított, a decentralizált megközelítés pedig lehetővé teszi, hogy a rendszer ellenállóbb legyen a külső manipulációkkal szemben.

Az Apraemio projekt részeként olyan platformot hoztak létre, ami felhasználóbarát és biztonságos kereskedést tesz lehetővé. A kereskedőknek lehetőségük van a tokenek aranyra váltására is, a kiszállításhoz csupán a pontos mennyiséget, illetve a szállítási címet kell megadni.

Környezetvédelem és társadalmi szerepvállalás

Ahogyan azt a cikk már korábban is említi, nagy hangsúlyt fektetnek a környezetbarát megoldások alkalmazására, hiszen a fenntarthatóság, a helyi természetre gyakorolt negatív hatások minimalizálása a projekt egyik alapelve. 

A bányászati tevékenységek során megújuló energiaforrásokat használnak, amivel csökkentik a fosszilis üzemanyagok iránti igény, illetve a légszennyezést. Továbbá a kitermelési folyamatokhoz szükséges vízmennyiséget újrahasznosítják, ami szintén jelentős előrelépés a környezetvédelem területén.

A bányászat során nem használnak mérgező vegyszereket, illetve a megfelelő hulladékkezelés is nagy figyelmet kap. Az újraerdősítési programok is a projekt részét képezik, amik gondoskodnak róla, hogy az érintett területeken a növényzetet újratelepítsék.

A társadalmi felelősségvállalás részeként új munkahelyek létesülnek, illetve fejlődik a helyi infrastruktúra, egészségügy, vagy épp az oktatás.

Szponzorált tartalom – Hirdetés (x)

TOP 5