A kibővített valóság eszközét alkalmazva, üres városi telkeken hoztak létre élelmiszerüzleteket Kínában. A bevásárláshoz csak egy okostelefon szükséges.
Egyedülálló módját találták meg Kína nagyvárosaiban, hogy a köztereken éktelenkedő foghíjtelkeket gyakorlatias módon hasznosítsák. A mobiltechnológia segítségével kibővített valóság (AR) üzleteket hoznak létre a gyakran viták tárgyát képező helyeken- számol be a qrcodepress.com.
Míg egyes városokban ezeken az üres tereken, városi kertészek tevékenykednek, addig Kína legnagyobb élelmiszer-e-kereskedelmi webhelye, a YiHaoDian virtuális boltokat nyit rajtuk. A nagyszabású projekt országszerte zajlik és a cég további üzletek megnyitását tervezi, számos kínai városban. Ennek köszönhetően, hamarosan már 1000 kibővített valóság élelmiszerbolt jelenik meg Kína-szerte fizikális épületek használata nélkül. Az üzletek használata- amelyek közül néhány már 2012 végén megjelent- csak az AR technológia és a megfelelő mobilalkalmazás használatát követeli.
Az online áruházak bármely Android vagy iPhone okostelefonról és tabletről elérhetők és közel 4000 négyzetméteres tereket fednek le. Az eszközöket ezekre a helyekre fókuszálva, a felhasználók mobilos vásárlást kezdeményezhetnek, mintegy 1000 élelmiszer-ipari termék között válogatva. A rendelést egy-két napon belül teljesíti a vállalat, a kijelölt szállítási címre.
A kibővített valóság üzletek Peking, Shanghaj, Kanton és Sencsen városában találhatók- nem metróállomásoknál, vagy más nagy forgalmú elővárosi területeknél, hanem üres városi tereken, amelyeken egyébként épületek állnának, ha használnák őket.
Forrás: http://retail.hu/news/details/103701
Kép forrása: http://img.izismile.com/img/img4/20110902/640/unique_korean_virtual_grocery_stores_640_01.jpg