Skip to main content

Sokan küzdenek alvási nehézségekkel, mégis kevesen gondolnak arra, hogy a nem megfelelő légzés is okozhatja a problémákat. Gyakran hiába alszunk 8-9 órát, olyan fáradtak vagyunk, mintha egész éjjel ébren lettünk volna. Ha kiszáradt szájjal kelünk annak ellenére, hogy még éjjel is sokszor iszunk vizet, akkor nagy valószínűséggel a szájlégzés lehet a kiváltó ok. 

A SleepAir a helyes légzés elsajátításában sokat segíthet, és ezáltal a sokkal pihentetőbb lesz az alvásunk. Most bemutatunk 5 praktikát ehhez kapcsolódóan. Nincs szükség a környezetet és az egészségünket is terhelő gyógyszerek szedésére, csak néhány jól bevált módszert kell alkalmazni. Kíváncsi vagy arra, melyek lehetnek ezek? Akkor tarts velünk!

A kávé minimalizálása

Szeretjük, isszuk rendszeresen. Sőt kávé nélkül nem is indulhat a nap! Ezzel semmi gond nincs, nem kell megválni ettől az ízletes italtól. De korlátozzuk a fogyasztását a 14.00 óra előtti időszakra. A felezési ideje ugyanis 3-5 óra, és ha késő délután vagy este iszod, nem tud kiürülni a szervezetedből. Pedig ez egy élénkítő anyag, amivel az elalvást igencsak megnehezítjük.

Vezessünk be napi rutint, és felejtsük el a kütyüket!

Hihetetlennek tűnik, de a szervezetünk akár idősebb korban is képes átállni a napi rutinra. Ha egy időpontban fekszünk, és ébredünk, akkor megtanulja a testünk azt, és így a belső óránkat szabályozni tudjuk. Ez pedig az alvásunkat is sokkal pihentetőbbé teszi.

Arra is érdemes figyelni, hogy 1 órával lefekvés előtt már ne nézzünk TV-t, tabletet, számítógépet és még telefont se! A képernyők kékfénye a szervezetünkben az alvást szabályozó hormon, a melatonin termelését csökkentheti. Vagyis, ha elalvás előtt még gyorsan átfutjuk a híreket, akkor minden bizonnyal várni kell arra, hogy álom jöjjön a szemünkre.

Mi az a cirkadián ritmus?

A cirkadián ritmusunk a mi belső óránk, ami a különböző biológiai folyamatokat szabályozza. Ezek olyan élettani dolgok, amelyek minden nap ismétlődnek, és a szervezetünk energiáját, feltöltődését biztosítják. A természetes fényhatások is befolyásolják a működésüket. Vagyis akár reggel, akár estefelé is tartózkodjunk egy rövid ideig napfényen, és máris jobb lesz az alvásunk. Ne várjuk meg, míg felborul ez a ritmus, mert alvási problémákat és még akár depressziót is okozhat.

A szájtapasz használata sokat segít!

A rossz alvást sok esetben a szájlégzés okozza. Ha szájtapaszt használunk, máris megoldódik ez a probléma. Ez az eszköz ugyanis gyengéden letapasztja a szánkat, így ösztönzi az orrlégzést. Ha pedig az orrunkon át veszünk levegőt, akkor jobb lesz a szervezetünk légáramlása, megszűnhet a horkolás, és még az alvási apnoe valószínűsége is csökken. 

Ha a fenti praktikákat betartjuk, egy sokkal pihentetőbb alvásra szokhatunk át, ami az életminőségünkre is pozitív hatással lesz. Amennyiben csak egy dolgot próbálunk ki közülük, már az is sokat tesz, de ha mind az öt tippet alkalmazzuk, gyors és hatékony eredményre számíthatunk. Nem beszélve arról, hogy búcsút inthetünk a nem környezet- és egészségbarát gyógyszereknek is!

Szponzorált tartalom - Hirdetés (x)

TOP 5