A kép csak illusztráció (Forrás: Pexels)
Egy berlini sörfőzde a fenntarthatóság innovatív megközelítésével a tetőn elhelyezett napelemeket használja a sörkészítéshez, a felhasznált gabonát helyi tehenekkel eteti fel, és sörét újrahasznosítható alumíniumdobozokban árulja.
A német fővárosban három éve működő Fürst Wiacek sörfőzde magas minőségű kézműves söröket készít, így kiváló minőségű IPA sörökről és hagyományos német sörökről ismert.
A gyártás abszolút környezetbarát, íme a főbb ismérvek.
Nem keletkezik hulladék a gyártás során
Hetente egyszer egy helyi berlini gazda traktorral jár a sörfőzdébe, és elhozza a készlet elkészítéséhez használt gabona hulladékot.
„A tehenek nagyon élvezik, és már várják” - mondta Christoph Brundke gazda az Euronewsnak.
Zöldenergia
„Megpróbáljuk az energiánk jelentős részét napenergiából fedezni” - mondta az értékesítési vezető, George Shumay. „Nem a sörfőzde 100%-át látja el energiával, de segít kiegyensúlyozni, honnan szerezzük be az energiát.”
Shumay elmondta még azt is, hogy a sörfőzde szeretné növelni a napelemeket, hogy még több legyen a megújuló energiafelhasználás.
Minőség
A helyben készülő sörök teljesen természetesek, tartósítószerektől és extra vegyszerektől mentesek. Az üzemben minden egyes készletet szigorúan tesztelnek, melyek kevesebb mint hat hónapon belül értékesítésre is kerülnek. A Fürst Wiacek 34 országba exportálja a termékeit.
Csomagolás
A vállalat sörét furcsa dizájnjáról és arról ismerik fel, hogy nem üvegben, hanem alumíniumdobozban árulják.
Shumay kifejtette, hogy ezt a döntést a környezetbarátabb működés érdekében hozták, mivel a dobozok kisebb súlyt jelentenek a szállítás során, de e körben adott még egy másik indok is.
„Németországban az alumínium újrahasznosítási aránya magasabb, mint valójában az üvegé, mivel az végtelenül újrahasznosítható” - zárta sorait az értékesítési vezető.
Amennyiben tetszett a cikk, illetve más hasonló híreket is szívesen olvasna, itt lájkolhatja Facebook oldalunkat!
Kapcsolódó anyagok:
Százezreket is elkérhetnek a világ 5 legdrágább palackozott vizéért
Forrás - A nyitókép csak illusztráció, forrás: Photo by Pavel Danilyuk: pexels