Skip to main content

A 24 éves Lottie Naylor, Cornwallból, 13 évesen kezdett el bútorokat festeni, és hamar rájött, hogy a felújított darabokat akár nagy haszonnal is eladhatja, így több mint 100 000 fontot keresett eddig. 

Lottie főállású bútorfelújító, aki mindössze 10 fontot költ arra, hogy idegenek kidobott bútorait felújítsa, majd ezeket továbbértékesíti. A mesterséget 13 évesen tanulta meg, amikor saját magának kezdett bútorokat festeni, és ezzel pénzt keresni, írt erről a Cornvall Live., mely oldalon a fiatal nő újrahasznosított bútorai is láthatók.

hirdetés

Az elmúlt hat hónapban egyre többen keresik meg őt a közösségi médiában, hogy tippeket és trükköket kérjenek tőle, például hogyan talál jó ajánlatokat online vagy ingyenes bútorokat a Facebook Marketplace-en. Az általa „javított és polírozott” darabokat „dekoratív vintage lakberendezési tárgyakként” értékesíti, darabonként 100 és 350 font között.

„Mindig újabb és újabb akciókat keresek” – mondta Lottie, aki folyamatosan utazik a „legjobb fogásokért”. Általában ritkán költ 15 fontnál többet egy-egy darabra. „Ez a legkielégítőbb munka, amit valaha is végeztem” – mondta Lottie. „Korábban jótékonysági szervezetnél dolgoztam, majd villanyszerelőként, de semmi sem tett olyan boldoggá, mint a bútorfestés. Fenntartható, jobb minőségű, és mindig ez járt a fejemben.”

Lottie 13 évesen kezdett bútorokat felújítani azzal, hogy újrafestette, amit csak talált. 2014-ben édesanyjával együtt üzletet nyitott Cornwallban, amely a Vintage Living Home nevet kapta, hogy bemutassák és értékesítsék újrahasznosított alkotásaikat.

„A bolt hétvégenként volt nyitva, amikor a bútorfestés divat volt” – mesélte Lottie. „Hetente öt-hat felújított asztalt vagy széket adtam el, amelyeket árveréseken szereztem be – és ezek azonnal elkeltek.

„Kezdetben az általam a Facebook-oldalamon árult darabok ára 80-100 font körül mozgott, de néhány év múlva sikerült ezeket 200 font fölé emelni. Az üzlet azonban nemcsak a pénzről szólt, hanem remek lehetőség volt arra is, hogy a család együtt lehessen.

„A nagypapám asztalos volt, a nagymamám pedig a székeink párnáinak elkészítésében segített – kreatív család voltunk, akik szerettük ezt az üzletet.”

Lottie felismerte a lehetőséget, és hét hónappal ezelőtt, amikor Nyugat-Sussexbe költözött, „főállásban folytatta az üzletet”.

Nyugat-Sussexben Lottie észrevette, hogy „az embereket kevésbé érdekelték az asztalok és székek, mint Cornwallban”, ezért „komolyabb újrahasznosítási projektekbe fogott”.

„A legtöbb időmet az internet böngészésével töltöm, hogy megtaláljam a következő legjobb újrahasznosítható darabot” – mondta. „Helyi aukciók, bolhapiacok és a Facebook Marketplace a kedvenc helyeim. Általában nem fizetek sokat a bútorokért – talán 20 fontot egy komódért. De 40 font a határ.”

Lottie főként fenyőfa bútorokat vásárolt, mivel ez „a legnépszerűbb, és csiszolás után világos árnyalatot ad, amit az emberek keresnek”. Emellett „kerüli azokat a bútorokat, amelyek komoly sérülést szenvedtek, és inkább kisebb javítást igénylő darabokat választ”.

Az újrahasznosítás során Lottie „francia sikkes stílusú festéket” használt – egy olyan bútorfestéket, amely „kültéren is használható, és szép, tiszta felületet biztosít”. Különböző sablondíszítésekkel is kísérletezett, mint például a csont és csipke mintázatokkal. „Az évek során tökéletesítettem a festési technikámat, ami lehetővé tette, hogy prémium árat kérjek a darabjaimért” – mondta Lottie.
„A legnépszerűbb dizájnom a csont és csipke sablon, amely a marokkói mintákhoz hasonló motívumokat idéz. Az első alkalommal egy komódon próbáltam ki ezt a technikát, és három és fél napig tartott elkészíteni. „Egy egyszerű komód festése viszont akár egy nap, vagy még kevesebb idő alatt elkészül. Az eddigi legnagyobb eladásom két éve történt, amikor egy antik tölgy padot találtam a Facebook Marketplace-en 20 fontért. „Mindössze annyit tettem, hogy sötét viasszal bevontam a padot, és kijavítottam a sérüléseket, ami mindössze 10 fontba került. Később 350 fontért adtam el a darabot a Facebook Marketplace-en.”

Azóta Lottie „folyamatosan jobb fogásokra vadászik” – és bevallotta, hogy három és fél órát utazott Nyugat-Sussexből a Midlands régióba egyetlen bútorért. Ez az eset egy tömör tölgyből készült komódért történt. „Ha vintage vagy antik darabról van szó, messzebb is elutazom, mert tudom, hogy magasabb áron tudom majd eladni” – tette hozzá Lottie. „Az antik tárgyakra és a fenyőfára koncentrálok, mert tudom, hogy tartósak, és sokan újra kedvelik a régi, kopottas stílust.

„Amikor először kezdtem el bútorokat újrafelújítani, rendszeresen részt vettem a cornwalli Antique and Vintage Waybridge Showground rendezvényen. „Ott remek dolgokat lehet találni, és mivel tudták, hogy kereskedő vagyok, sokat segítettek nekem. Ezeket az eseményeket főként kapcsolatépítésre használtam. „De azok számára, akik most szeretnének kezdeni, különösen az aukciókon, figyeljék az árakat, mert egyes helyeken 20%-os díjat is felszámítanak a vásárlások után. „Már több mint tíz éve csinálom ezt, és még mindig tanulok valami újat minden nap. Ha valaki bútorfelújítással szeretne foglalkozni hobbiként, csak vegyen egy ecsetet, és kezdjen festeni. 

„Megígértem magamnak, hogy csak ezzel foglalkozom majd. És nem hiszem, hogy ez valaha is megváltozik, mivel az emberek mindig is érdeklődni fognak az antik tárgyak iránt.”

Kapcsolódó anyagok:

Egy fiatal lány nagyon jól keres kidobott bútorok felújításával

Kidobott bútorok újrahasznosításával havi kétmilliót keres egy fiatal nő

A nyitókép csak illusztráció, forrás: ChatGPT

TOP 5